HR | EN

Tekst

Miroslav Gašparovic
Zoran Svrtan
Muzej moderne i suvremene umjetnosti, Rijeka
Galerija umjetnina, Split
Muzej Slavonije, Osijek (Odjel umjetničkog obrta)
Sanjin Mihelić
Jacqueline Balen
Arheološki muzej Istre, Pula
Arheološki muzej u Osijeku
Arheološki muzej, Split
Arheološki muzej Zadar
Matea Brstilo Rešetar
Jelena Balog Vojak
Muzej Slavonije, Osijek (Povijesni odjel)
Gradski muzej Varaždin (Povijesni odjel)
Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja, Rijeka
Muzej grada Splita
Markita Franulić
Markita Franulić
Muzej Slavonije, Osijek (Tehnički odjel)
Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja, Rijeka
Goranka Horjan
Danijela Križanec
Etnografski muzej Istre, Pazin
Etnografski muzej Split
Dubrovački muzeji / Etnografski muzej, Dubrovnik
Muzeji Hrvatskog zagorja / Muzej "Staro selo", Kumrovec
Tatjana Vlahović
Irena Grbac
Prirodoslovni muzej Rijeka
Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb
Arheološki muzej u Zagrebu
Hrvatski povijesni muzej, Zagreb
Tehnički muzej, Zagreb
Etnografski muzej, Zagreb
Hrvatski prirodoslovni muzej, Zagreb
 

Kontakti matičara

 

Za umjetničke muzeje i muzeje primijenjene umjetnosti / Umjetnička građa

Nositelji provedbe matične djelatnosti prve razine:

Muzej za umjetnot i obrt, Zagreb
ravnatelj: Sanjin Mihelić, muzejski savjetnik, sanjin.mihelic@muo.hr
matičar prve razine: Zoran Svrtan, informatičar savjetnik, zoran.svrtan@muo.hr

Nositelji provedbe matične djelatnosti druge razine:

Muzej moderne i suvremene umjetnosti Rijeka
ravnateljica: Branka Benčić, branka.bencic@mmsu.hr
matičar/ka druge razine: Diana Zrilić, viša dokumentaristica, diana.zrilic@mmsu.hr

Galerija umjetnosti, Split
ravnateljica: Jasminka Babić, muzejska savjetnica jasminka.babic@galum.hr
matičarka druge razine: Iris Slade, muzejska savjetnica, iris.slade@galum.hr

Muzej Slavonije, Osijek (Odjel umjetničkog obrta)
ravnateljica: Zdenka Predrijevac, http://mso@mso.hr
matičarka druge razine: Andreja Šimičić, viša kustosica, andreja.simicic@mso.hr

 

Za povijesne muzeje / Povijesna građa

Nositelji provedbe matične djelatnosti prve razine:

Hrvatski povijesni muzej, Zagreb
ravnateljica: Matea Brstilo Rešetar, viša kustosica, m.brstilo@hismus.hr
matičarka prve razine: Jelena Balog Vojak, muzejska savjetnica dokumentaristica, j.balog@hismus.hr

Nositelji provedbe matične djelatnosti druge razine:

Muzej Slavonije, Osijek (Povijesni odjel)
ravnateljica: Zdenka Predrijevac, mso@mso.hr
matičar druge razine: Ante Grubišić, muzejski savjetnik, ante.grubisic@mso.hr

Povijesni i pomorski muzej Hrvatskog primorja Rijeka
ravnatelj: Tamara Mataija, tamara@ppmhp.hr
matičar druge razine: mr.sc. Nikša Mendeš, muzejski savjetnik, niksa.mendes@ppmhp.hr

Muzej grada Splita
ravnatelj: Vesna Bulić Baketić, vesna.bulic.baketic@mgs.hr
matičarka druge razine: Elvira Šarić Kostić, muzejska savjetnica, elvira@mgst.net

Gradski muzej Varaždin
ravnatelj: Miran Bojanić Morandini, ravnatelj@gmv.hr
matičarka druge razine: Spomenka Težak, muzejska savjetnica, spomenka.tezak@gmv.hr

 

Za etnografske muzeje / Etnografska građa

Nositelji provedbe matične djelatnosti prve razine:

Etnografski muzej u Zagrebu
ravnateljica: dr.sc. Zvjezdana Antoš, muzejska savjetnica, zantos@emz.hr
matičarka prve razine: Danijela Križanec Beganović, viša kustosica, dkrizanec@emz.hr

Nositelji provedbe matične djelatnosti druge razine:

Etnografski muzej Istre, Pazin
ravnateljica: dr.sc. Ivona Orlić, viša kustosica ivona.orlic@gmail.com
matičarka druge razine: Mirjana Margetić, kustosica i muzejska pedagoginja savjetnica, mirjana@emi.hr

Etnografski muzej Split
ravnatelj: Vedrana Premuž Đipalo, muzejski savjetnik, vedrana@etnografski-muzej-split.hr
matičarka druge razine: Ivana Vuković, viša kustosica, ivana@etnografski-muzej-split.hr

Dubrovački muzeji - Etnografski muzej Dubrovnik
ravnateljica: Ivona Michl, viša kustosica, ravnateljica@dumus.hr
voditelji: Ivica Kipre, viši kustos, ivica.kipre@dumus.hr

Muzeji Hrvatskog zagorja - Muzej "Staro selo" Kumrovec
ravnatelj: Jurica Sabol, kustos, ravnatelj@mhz.hr
voditeljica: Anita Paun-Gadža, viša kustosica, a.paun.gadza-mss@mhz.hr

Muzej Slavonije, Osijek (Etnografski odjel)
ravnateljica: Zdenka Predrijevac, http://mso@mso.hr
matičarka druge razine: Vlasta Šabić, viša kustosica, vlasta.sabic@mso.hr

 

Za arheološke muzeje / Arheološke građa

Nositelji provedbe matične djelatnosti prve razine:

Arheološki muzej u Zagrebu
ravnatelj: v.d. Ivan Radman-Livaja, muzejski savjetnik, iradman@amz.hr ravnatelj@amz.hr
matičarka prve razine: dr.sc. Jacqueline Balen, muzejska savjetnica, jbalen@amz.hr

Nositelji provedbe matične djelatnosti druge razine:

Arheološki muzej Istre, Pula
ravnatelj: Darko Komšo, muzejski savjetnik, darko.komso@ami-pula.hr
matičarka druge razine: dr.sc. Tatjana Bradara, muzejska savjetnica, tatjana.bradara@ami-pula.hr

Arheološki muzej Split
ravnatelj: dr.sc. Ante Jurčević, viši kustos, ante.jurcevic@armus.hr
matičarka druge razine: Ema Višić Ljubić, viša kustosica, ema.visic-ljubic@armus.hr

Arheološki muzej Zadar
ravnateljica: Morana Vuković, viša kustosica, ravnatelj@amzd.hr, mvukovic@amzd.hr
matičarka druge razine: Natalija Čondić, muzejska savjetnica, ncondic@amzd.hr

Arheološki muzej u Osijeku
ravnatelj: Tomislav Hršak, viši kustos, tomislav.hrsak@amo.hr
matičarka druge razine: dr.sc. Marina Kovač, viša kustosica, marina.kovac@amo.hr

 

Za tehničke muzeje / Tehnička građa

Nositelji provedbe matične djelatnosti prve razine:

Tehnički muzej Nikola Tesla, Zagreb
ravnateljica: Markita Franulić, muzejska savjetnica dokumentaristica, markita.franulic@tmnt.hr
matičarka prve razine: Markita Franulić, muzejska savjetnica dokumentaristica, markita.franulic@tmnt.hr

Nositelji provedbe matične djelatnosti druge razine:

Muzej Slavonije, Osijek
ravnateljica: Zdenka Predrijevac, mso@mso.hr
matičarka druge razine: Ksenija Katalinić, viša kustosica ksenija.katalinic@mso.hr

Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka
ravnateljica: Tamara Mataija, tamara@ppmhp.hr
matičar druge razine: Ivo Mileusnić, viši kustos, ivo@ppmhp.hr

Za prirodoslovne muzeje / Prirodoslovna građa

Nositelji provedbe matične djelatnosti prve razine:

Hrvatski prirodoslovni muzej, Zagreb
ravnateljica: dr.sc.Tatjana Vlahović, Tatjana.Vlahovic@hpm.hr
matičarka prve razine: dr.sc. Irena Grbac, muzejska savjetnica, irena.grbac@hpm.hr

Nositelji provedbe matične djelatnosti druge razine:

Prirodoslovni muzej Rijeka
ravnateljica: dr.sc. Željka Modrić Surina, zeljka@prirodoslovni.com
matičar druge razine: Marin Kirinčić, marin@prirodoslovni.com

Prirodoslovni muzej Split
ravnatelj i matičar druge razine: mr.sc. Nediljko Ževrnja, viši kustos, nediljko@prirodoslovni.hr

Gradski muzej Varaždin
ravnatelj: Miran Bojanić Morandini, ravnatelj@gmv.hr
matičarka druge razine: Petra Marincel, viša kustosica dokumentaristica, petra.marincel@gmv.hr

Muzej Slavonije, Osijek (Prirodoslovni odjel)
ravnateljica: Zdenka Predrijevac, mso@mso.hr
matičarka druge razine: Sanja Vidović, muzejska savjetnica, sanja.vidovic@mso.hr